Atviros Nemokamos Capoeira treniruotės Vingio parke

Džiugi žinia vilniečiams – visą vasarą iki pat rugpjūčio mėnesio pabaigos kviečiame nemokamai dalyvauti kapueira (capoeira) treniruotėse. Šio braziliško kovos meno pamokos vyks kiekvieną vasaros šeštadienį nuo 14 val. iki 16 val. Vingio parke, šalia estrados esančioje pievoje!
Šių metų rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais Rio de Žaneire vyks vasaros olimpinės ir parolimpinės žaidynės. Tą progą norime mūsų visuomenę supažindinti su turtinga Brazilijos kultūra. Priešingai pasyviam kultūros pažinimui per televiziją, norime įtraukti visus aktyviai dalyvauti sporto ir kultūros viešuose užsiėmimuose, kuriuose brazilišką kultūra, kovos menas capoeira susilies vienu brazilišku ritmu. Kadangi Lietuvoje kapueira (capoeira) brazilų kovos menas yra dar mažai pažįstamas ir traukia savo originalumu, todėl bandysime sudominti ne tik vaikus ir jaunimą, bet įtraukti ir kitus visuomenės narius, mažiau besidominčius sportine veikla.

Jūsų laukia:
1) Brazilų kultūros trumpas pristatymas;
2) Įvadinė dalis apie capoeira kovos meną;
3) Bendros sporto treniruotės praktikuojant capoeira kovos meną;
4) Trumpas įvadas į muziką, grojamą capoeira kovos metu;
Treniruotėse (užsiėmimuose) taip pat bus mokoma groti senoviniu afro-brazilišku vienastygiu instrumentu „berimbau“, tradiciniais capoeira instrumentais atabaque, pandeiro. Pamokysim vergų išsilaisvinimo karo šokio „maculele“, šiais laikais šokomas su medinėmis lazdomis.
Treniruotes ves Vilen Arutiunian – vienas iš brazilų capoeiros pradininkų Lietuvoje, įkūręs šalyje pirmąjį tarptautinės mokyklos FICAG filialą ir jau 10 metų mokantis vaikus ir suaugusius brazilų kovos meno, bei brazilų muzikos. Treniruotes organizuos ir kiti asociacijos nariai.
Capoeira FICAG Lietuva komanda, savo veiklą pradėjusi 2006 metais. Organizacija supažindina vaikus nuo 4 metų, jaunimą ir suaugusius su brazilų kultūra, skatina kultūrų mainus su iš pirmo žvilgsnio tolima ir skirtinga šalimi – Brazilija.
Aktyvus judėjimas neatsiejamas braziliškos kultūros dalis, tai patvirtina ir UNESCO organizacija 2014 metų lapkričio mėnesio pripažinusi brazilų kovos meną capoeirą – žmonijos kultūros paveldo dalimi.
Mūsų partneris VŠĮ „Sveikas miestas“
Daugiau informacijos rasite Facebook paskyroje https://www.facebook.com/events/1625060797812574/

Capoeira_fbEvent3