FICAG Lietuva istorija

roda01Pirma Capoeiros grupė Lietuvoje savo egzistenciją pradėjo 2006 metų spalį. Tuo metu tai buvo tiesiog abejingų nepaliekančio kovos ir šokio meno mėgėjų būrelis, neoficialiai pasivadinęs „Grupo Capoeira a Lituãnia“ (Lietuvos Capoeiros grupė). Grupę įkūrė iš Vokietijos, kur mokėsi Capoeiros braziliškoje mokykloje “Biriba Brasil”, į gimtinę sugrįžęs Gytis Čeglys (dabar žinomas, kaip Ruivo) bei taip pat iš Vokietijos atvykęs, kitai Capoeiros mokyklai priklausęs Christian Bochart. Pradžioje mūsų grupė vystėsi vadovaujama šių dviejų trenerių. Vėliau prie jų prisijungė metus “Abada Capoeira” mokykloje (taip pat Vokietijoje) praleidęs Vilen Arutiunian (dabar žinomas Moreno vardu).

Į tėvynę išvykus bene daugiausiai patirties turėjusiam mūsų mokytojui Chrisui, grupes augimo ir tobulėjimo pagrindu tapo likusių trenerių bei norinčiųjų treniruotis ryžtas, optimizmas, entuziazmas ir užsidegimas. Visi mokėmės ir “augom” kartu, dalindamiesi patirtimi, atsakomybe, stengdamiesi padėti vieni kitiems, mokytis vieni iš kitų. Taip pat stengėmės dalyvauti visuose mums prieinamuose skirtingų tarptautinių Capoeiros mokyklų (“FICAG”, “Cordao de Oro”, “Biriba Brasil”, “Capoeira Senzala”, “Lagoa Azul”) renginiuose bei kiek įmanoma daugiau sužinoti apie tikrąją Capoeirą, jos rūšis, dėstymo metodikos ypatumus ir t.t., tuo pačiu mastydami ir apie tai, jog anksčiau ar vėliau teks pasirinkti, į kurią iš tokių mokyklų norėtume įsilieti.

Pažinti Capoeirą ir skirtingus jos stilius mums taip pat padėjo svečiai iš užsienio mokyklų (“FICAG”, “Cordao de Oro”, “Oficina Capoeira”, “Mundo Capoeira”).

batizado01Bene daugiausiai laiko pas mus svečiavosi ir savo patirtimi dalinosi Banto (Ahmet Rifat Solak) iš Turkijos “Mundo Capoeira” mokyklos, kurio indėlis į mūsų grupės progresą tiesiog neapmatuojamai didelis. Taip yra ne tik dėl to, kad jis su mumis pasidalino viskuo, ką pats mokėjo, ne tik todėl, kad nuoširdžiai stengėsi kuo įmanydamas pagelbėti mūsų jaunai grupei ir faktiškai tapo mūsų “šeimos” nariu… Būtent jis mums padėjo atrast Benguelą – tą Capoeiros stilistinę atšaką, kuria šiuo metu labiausiai garsi mūsų mokykla „FICAG“ („Fundação Internacional Capoeira Artes das Gerais“), į kurią oficialiai įstojome 2007 metų Birželio 17d., nuvykę į batizado ceremoniją, surengtą mokyklos filialo Minske (Baltarusijoje).

Prisijungimas prie tarptautinės brazilų Capoeiros mokyklos buvo neišvengiamas sprendimas, siekiant toliau tobulėti ir atsikratyti “saviveiklininkų būrelio” etiketės. Šį žingsnį žengėme visi kartų, labai atsakingai, prieš tai apsvarstę kitas įmanomas alternatyvas ir pasirinkę, mūsų nuomone, optimalų variantą.

Taigi, buvusi „Grupo Capoeira a Lituãnia“ dabar yra oficialus „FICAG“ padalinys Lietuvoje.